Calificare în sferturile Cupei României! Duel de gală cu vicecampioana Ştiinţa Baia Mare!

Performanţă superbă reuşită în această după-amiază de Stejarul Buzău! Echipa noastră s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins în finala rezervată formaţiilor din Divizia Naţională de Seniori pe CS Năvodari. Partida s-a desfăşurat pe stadionul de rugby din Complexul Sportiv Ghencea şi a fost adjudecată de Stejarul cu scorul de 21-14 (7-7)! Tot în această seară a avut loc şi tragerea la sorţi a partidelor din cadrul sferturilor de finală, operaţiune care a adus echipei noastre un adversar de gală, vicecampioana României, Ştiinţa Baia Mare! Meciul va avea loc sîmbătă, 7 mai, pe terenul maramureşenilor!